BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Konkurs na relację powrót do relacji konkursowych
24 październik 2011

O Konfrontacjach Artystycznych Niepełnosprawnych – Katarzyna

Moim największym marzeniem było pojechać do Warszawy i zobaczyć Pałac Kultury ze wszystkich stron  i Syrenkę Warszawską. Moje marzenie się spełniło dzięki p. Maryni naszej pani która zastępuje kierowniczkę warsztatów. Wiedziałam, że ten wyjazd poświęcony jest zmarłemu księdzu Biskupowi, Patronowi Teatru Życia, jego imienia z Grudziądza w dziesiątą rocznicę jego śmierci.

Uczestnicy Konfrontacji pochodzili z różnych miast z Polski i uczyli się od aktorów, piosenkarek, pisarza jak dobrze przygotować się do publicznego występu do koncertu.

Było dwa koncerty, wystawa prac plastycznych, msza w  intencji zmarłego biskupa.

Dzięki temu wyjazdowi poznałam i mam zdjęcie z piosenkarką panią Alicją Majewską, mój kolega Łukasz też ma zdjęcie, pani Majewskiej bardzo się podobał występ Łukasza.

Spotkałam i poznałam wielu ludzi o których tylko słyszałam z telewizji czy gazet.

W  Warszawie byliśmy od  15 do 19 października, mieszkaliśmy w  Hotelu Atos, a warsztaty Konfrontacje były w innym miejscu dla osób recytujących i śpiewających  a w innym dla malujących. Na zajęcia chodziłam razem z Jolką moją koleżanką z warsztatów z Janowicy, ona długo już maluje, ja zaczęłam od niedawna i bardzo chcę się nauczyć dobrze malować. Pokazałam swój obraz co namalowałam i nawet się podobał, mam tylko popracować nad światłocieniem, teraz po tych warsztatach wiem więcej jak namalować dobrze obraz.

Wszyscy uczestnicy Konfrontacji  brali udział w koncertach, bardzo mi się to podobało, wszyscy jechali na koncert a potem powrót i  kolacja.

 Pierwszy koncert był w Galerii Apteka Sztuki nie mogłam go sobie wyobrazić co to takiego apteka sztuki. Drugi koncert był w  Dom Polonii gdzie wszyscy poszli po mszy w kościele, było bardzo dużo gości a wieczorem mieliśmy uroczystą kolację.

Pani Prezes Krystyna Grabowska organizatorka Konfrontacji zaprosiła wszystkich w czasie podsumowania spotkań do Grudziądza na OPTAN (Ogólnopolski Przegląd Twórczości Niepełnosprawnych). Nasza pani Marynia zna  panią prezes i wiele osób co prowadziły Konfrontacje. Ten wyjazd zawdzięczam naszej pani Maryni i dziękuje za to że mogłam pojechać, ona jest dla nas jak mamusia, umie  nami rozmawiać i nie wymądrza się jak niektórzy… W przyszłym roku też bym chciała pojechać na takie  warsztaty.

Katarzyna Kozdra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: