BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

12 październik 2021

Konkurs Chopinowski dla użytkowników aparatów słuchowych i implantów

Trwa XVIII Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla użytkowników aparatów słuchowych i implantów ślimakowych.

Konkurs właśnie się odbywa i będzie trwał do 23.10.2021. W trakcie konkursu osoby niedosłyszące mogą skorzystać z systemu Roger, by mogły w sposób jeszcze pełniejszy słuchać cudownych dźwięków muzyki Chopina. W salach Filharmonii Narodowej, gdzie odbywa się Konkurs, został zamontowany specjalistyczny system umożliwiający doskonały odbiór muzyki osobom używającym aparatów słuchowych i implantów ślimakowych. W holu Filharmonii, znajduje się stoisko, przy którym osoby niedosłyszące mają możliwość wypożyczenia odbiornika systemu Roger.
Ta technologia wspomagająca słyszenie, umożliwia użytkownikom otrzymywanie dźwięku bezprzewodowo na dalszą odległość, powodując tym samym, że warunki akustyczne pomieszczenia oraz hałasy zakłócające nie będą miały znaczenia. W efekcie osoby korzystające z systemu będą mogły w pełni doświadczać wrażeń słuchowych i kontemplować muzykę najsławniejszego polskiego kompozytora.

Dodatkowo wszyscy chętni będą mieli okazję sprawdzić swój słuch, korzystając z dostępnego na stoisku testera słuchu.

Plakat promujący wydarzenie

Konkurs Chopinowski jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Obok olbrzymiej roli jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina, odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Jest źródłem wielokulturowej polaryzacji, którą świat obserwuje w różnorodnych interpretacjach muzyki genialnego kompozytora.

Więcej informacji na stronie: https://chopin2020.pl/pl

Źródło: słyszymy.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: