BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

7 Kwiecień 2015

Konkurs – ŻEGLUJEMY BEZ GRANIC – REJS s/y ZAWISZĄ CZARNYM

Celem konkursu jest umożliwienie udziału w pełnomorskim rejsie na żaglowcu s/y Zawisza Czarny najbardziej zmotywowanej do takiej przygody osobie. Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością, które ukończyły 16 lat i których stan zdrowia pozwala na bezpieczne i swobodne funkcjonowanie na pokładzie żaglowca s/y Zawisza Czarny, przy wsparciu asystenta.

Aby wziąć udział konkursie, należy w dowolnej formie (tekstu, zdjęcia, filmu, etc) przekonać Jury Konkursu, iż to właśnie TY powinieneś/ powinnaś wziąć udział w tym rejsie! Do zgłoszenia należy dołączyć ankietę osobową, która będzie stanowić dodatkową informację dla Jury wyłaniającego zwycięzcę. Ankieta do pobrania: ANKIETA.

Aby wziąć udział w rejsie, wyłoniony zwycięzca  będzie musiał przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w rejsie, a po rejsie przygotować relację z rejsu wraz ze zdjęciami, która zostanie umieszczona na stronie www.podrozebezgranic.pl

ZGŁOSZENIA i WYNIKI:

Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres podroze@podrozebezgranic.pl lub pocztą (Fundacja Podróże bez Granic, ul. Warszawska 43/1, 81-309 Gdynia) w terminie od 22 marca do 24 kwietnia 2015, do godziny 24.00 (w przypadku wysyłki pocztowej, decyduje data wpływu do siedziby Fundacji).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2015 na stronie www.podrozebezgranic.pl.

NAGRODY:

  • I nagroda: Rejs żaglowcem s/y Zawisza Czarny dla 1 osoby z niepełnosprawnością oraz 1 asystenta, w terminie 10 – 20 sierpnia 2015 na trasie Bergen – Edynburg. Szczegóły nt. rejsu i żaglowca poniżej.
  • II nagroda: Aparat cyfrowy Canon EOS 1100D przekazany na rzecz Fundacji przez Centrum Wolontariatu UEFA EURO 2012.

ORGANIZATOR:

Fundacja Podróże bez Granic
ul. Warszawska 43/, 81-309 Gdynia, tel. 692 44 51 88, podroze@podrozebezgranic.pl

PARTNERZY:

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP – fundator miejsca dla asystenta,
Voucher na rejs dla osoby z niepełnosprawnością został przekazany Fundacji Podróże bez Granic przez Martę Mińko – Atroszko podczas zawodów SNOWSAIL w Świeradowie Zdroju.

JURY KONKURSU:

  • Marta Ostrowska – Prezes Zarządu Fundacji Podróże bez Granic,
  • Tomasz Ostrowski – Członek Zarząd Fundacji Podróże bez Granic, żeglarz, kapitan jachtowy,
  • Marta Mińko – Atroszko – darczyńca voucheru będącej główną nagrodą w konkursie, żeglarka,
  • Rafał Klepacz – Członek Zarządu Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

INFORMACJE O ŻAGLOWCU: 

Zawisza Czarny to flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie. Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków i fascynatów. Dzieje się tak dlatego, że każdy kto choć na krótko przebywał na jego pokładzie chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy. Główny obszar aktywności Zawiszy to rejsy harcerskie, skautowe, rejsy młodzieżowe oraz rejsy z niewidomymi w Programie „Zobaczyć Morze”. Niemniej co roku kilkanaście rejsów jest otwartych dla każdego. Szczegóły techniczne żaglowca: www.cwm.edu.pl/zawisza-czarny

Nagroda obejmuje: pobyt na jachcie, opiekę kapitana i oficerów, pełne wyżywienie, opłaty portowe, zaopatrzenie statku w wodę, oleje i paliwo, NNW i KL.

Nagroda nie obejmuje: transportu do Bergen oraz z Edynburga. Możliwość wykupienia podróży powrotnej z Edynburga autokarem. Szczegóły na stronie żaglowca. Organizacja podróży we własnym zakresie.

W trakcie rejsu, zwycięzca konkursu, zakwaterowany będzie na pokładzie żaglowca we wspólnym kubryku (miejsce do spania i jedzenia wszystkich uczestników rejsu) i brać będzie udział, przy wsparciu asystenta, we wszystkich czynnościach życia statku w tym: nawigacji, sterowaniu, stawianiu żagli, sprzątaniu czy pomocy w kambuzie (kuchni).

UWAGA!!! s/y Zawisza co do zasady nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach – na pokładzie znajdują się liczne bariery architektoniczne, wąskie schody i niewielkie toalety stąd uczestnicy konkursu muszą być w stanie samodzielnie się poruszać. Jako organizator rejsów dla osób niewidomych „Zobaczyć morze” na żaglowcu dostępny jest sprzęt umożliwiający osobom niewidomym sterowanie.

 

OGŁOSZENIE O KONKRUSIE: DO POBRANIA
ANKIETA OSOBOWA: ANKIETA

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: