BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 sierpień 2021

Marcin Polak z klubu KKT Hetman Lublin pierwszym medalistą igrzysk paraolimpijskich w Tokio!!!

Opadł już kurz po wczorajszej pięknej ceremonii otwarcia, a już pierwszego dnia rywalizacji zdobyliśmy pierwszy medal na paraigrzyskach w Tokio! 😀 Dla tych co nie mogli obejrzeć ceremonii otwarcia, a bardzo by chcieli zobaczyć choć kawałek podajemy link do anglojęzycznej wersji skrótu z ceremonii otwarcia (napisy po angielsku) – kliknij tutaj

W wyścigu parakolarskim na dochodzenie na 4000 metrów po brąz sięgnął Marcin Polak. Wraz z przewodnikiem Michałem Ładoszem pokonał w biegu o podium Francuza Lloverasa, któremu towarzyszył Corentin Ermenault.

W nocnych eliminacjach uzyskali oni czas 4:05.042. Był to trzeci wynik w stawce, który pozwolił walczyć o 3 miejsce o brązowy medal.

Reprezentanci Polski przez większość dystansu przegrywali zdecydowanie z Trójkolorowymi. Ich strata jeszcze na blisko 500 metrów do mety wynosiła prawie sekundę. Końcówka należała jednak do biało-czerwonych. Polak oraz Ładosz zaczęli odrabiać dystans w zastraszającym tempie, sięgając po pierwszy medal igrzysk paraolimpijskich dla Polski. Przeciwników wyprzedzili o blisko 0,3 sekundy. Taktyka oszczędzania sił na końcowy sprint okazała się wysoce skuteczna i pozwoliła sięgnąć po brąz.

 

Do polskiego kolarza należał poprzedni rekord świata. Od początku 2020 roku wynosił on 4:03.528. Znany z uzyskiwanych szybkości tor w Tokio okazał się miejscem, gdzie wynik naszego reprezentanta został pobity. Zwycięzca zawodów, Tristan Bangma z Holandii przejechał 4000 metrów w czasie 3:59.470.

Cieszy Nas niezmiernie sukces sportowca z Lublina! 😀

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: