BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sport powrót
31 październik 2011

Mistrzostwa zdominowane przez „wschód”

W dniach 26-28 października br. w hali sportowej OSiR w Wągrowcu odbyły się II Mistrzostwa Polski w BOCCIA. Mistrzostwa zorganizował Start Poznań, na zlecenie Polskiego Związku Sportu Osób Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie. Finansowane były przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Pierwszy dzień przeznaczony był na dojazd i zakwaterowanie ekip. Po wyczerpującej i długiej podróży, nadszedł czas na rozpakowanie się i zasłużoną kolację. Następnie odbyło się zgłoszenie zawodników posiadających klasyfikację, oraz zawodników nie sklasyfikowanych, co było warunkiem dopuszczenia do zawodów. Późnym wieczorem odbyła się odprawa techniczna trenerów ekip, na której nastąpiło omówienie losowania grup w poszczególnych kategoriach na jutrzejsze zawody.

Do Mistrzostw zgłoszonych zostało 33 zawodników w trzech kategoriach BC2 (19 zawodników rozstawionych w 5 grupach), BC3 (9 zawodników w 3 grupach), BC4 (5 zawodników w 1 grupie) z ośmiu stowarzyszeń i klubów uprawiających tą dyscyplinę:  Klub Sportowy „Pamara Boccia” Lublin, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem Zamość, Formacja Sportowa „KONAR” Warszawa, Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „Start” Katowice, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra, Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin, Stowarzyszenie „Klub Integracyjny” Nowy Sącz, Sportowe Stowarzyszenie inwalidów „Start” Poznań (zawodnicy Zespółu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu oraz Klubu „Start-Żurawinka”).

Mistrzostwa zorganizowane były profesjonalnie i na wysokim poziomie. Mecze odbywały się równocześnie na 9 boiskach wg wcześniej ustalonego godzinowego grafiku. W grupach zawodnicy grali każdy z każdym, ten kto zajął pierwsze miejsce wychodził ze swojej grupy, do ścisłego finału. Tam też obowiązywała zasada każdy z każdym, tylko już z tą różnicą że to była walka o miejsca na podium.

Rywalizacja była niezwykłe zacięta, każdy mecz wywoływał ogromne emocje. Rozgrywki toczyły się na mistrzowskim poziomie, każdy z zawodników zostawił sporo zdrowia na boisku.

Po zakończeniu ostatnich finałów nastąpił najprzyjemniejszy moment imprezy – wręczenie pucharów zwycięzcom, pamiątkowych medali pozostałym zawodnikom oraz statuetek trenerom.

Nasza ekipa osiągnęła bardzo dobre wyniki i wróciła szczęśliwie do Lublina. Zapewniamy, że nie spoczniemy na laurach i będziemy dalej mocno trenować i doskonalić.

Szkoda tylko, że nie ma oficjalnej reprezentacji Polski w tej paraolimpijskiej dyscyplinie, która mogłaby reprezentować nasz kraj na zawodach międzynarodowych – Mistrzostwa Europy czy Paraolimpiada.

BC2
I  Urbański Mateusz  
Lublin
II  Barszczyk Patryk – Lublin
III  Kiciak Marcin – Zamość

BC3
I  Nowosadowski Bartłomiej – Zamość
II  Kozyrski Michał  Zamość
III  Brożek Łukasz – Warszawa

BC4
I  Dąbrowski Robert – Zielona Góra
II  Augustyniak Rafał Lublin
III  Bogaczyk Marek – Nowy Sącz

Mateusz Urbański

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: