BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

7 wrzesień 2021

Parczew: Wolne miejsca dla dzieci w świetlicy Caritas

Pomoc w odrabianiu lekcji, posiłek, zajęcia dodatkowe (wychowawcze, socjoterapeutyczne, sportowo-rekreacyjne, plastyczne, muzyczne), wycieczki oraz udział w konkursach – to wszystko znaleźć można w Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie.

Organizacja ogłosiła obecnie nabór dzieci ze szkół podstawowych, chętnych do udziału w zajęciach świetlicowych w roku szkolnym 2021/2022.

Misją świetlicy jest wsparcie rodziny w procesie wychowania dziecka. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-17:00. Pobyt w świetlicy jest bezpłatny.

– Staramy się stworzyć jak najbardziej optymalne warunki, potrzebne do prawidłowego rozwoju społecznego naszych wychowanków. Wychodzimy naprzeciw ich potrzebom, poprzez realizację celów wychowawczych oraz pomoc w nauce szkolnej, dzięki wykwalifikowanej kadrze. Dzieci, spędzając wolny czas z rówieśnikami, w atmosferze przyjaźni i zrozumienia, kształtują poprawne postawy społeczne oraz swój światopogląd – mówi Aneta Goławska, kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej CDS w Parczewie.

Zapisu do udziału w świetlicy mogą dokonać rodzice lub opiekunowie prawni, bezpośrednio w placówce.

Świetlica jest współfinansowana ze środków Gminy Parczew.

Dwaj mali uśmiechnięci chłopcy siedzą przy biurku z otwartą książką. Po lewej stronie biurka stoi globus, na nie oparte są kolorowe mazaki, po prawej stronie stos książek ułożonych zarówno poziomo jak i pionowo

Kontakt: Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie,
ul. Kościelna 53, 21-200 Parczew (budynek starej plebanii),
tel. 83 354 21 27 oraz tel. 507 058 866

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
ul. Budowlana 1
08-110 Siedlce
tel. (25) 640 71 30 wew.122
www.siedlce.caritas.pl
https://www.facebook.com/CaritasSiedlce

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: