BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 czerwiec 2019

Peekaboo – wystawa polskiej, litewskiej i ukraińskiej ilustracji z tłumaczeniem na PJM

Organizatorzy: Warsztaty Kultury w Lublinie, Inne Brzmienia oraz Lietuvos Kultūros Institutas (Litewski Instytut Kultury) zapraszają na wystawę „Peekaboo” która odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2019 roku o godz. 16:00 w Warsztatach Kultury ul. Grodzka 7. Wernisaż będzie dostępny w Polskim Języku Migowym. Wstęp bezpłatny.

Wystawa „Peekaboo” w Warsztatach Kultury w Lublinie to zaproszenie do magicznego świata ilustracji książkowej i niepowtarzalna okazja stania się jego częścią. W zakamarkach pięknej staromiejskiej kamienicy będzie można spotkać wielkoformatowych bohaterów, ukrytych na co dzień na niewielkich kartach książek. Będzie też okazja by tworzyć własne zakończenia dobrze znanych historii, a dzięki nowoczesnym technologiom samodzielnie wejść do krainy literackiej i stać się jednym z jej bohaterów.

Plakat promujący wystawę Peekaboo

Wystawa zaprezentuje książki 15 polskich, 5 litewskich i 5 ukraińskich ilustratorów. Wybrane tytułu pokazują innowacyjność formy, artystyczną ekspresję, różnorodność i pomysłowość artystów, a angażująca do wspólnych działań aranżacja wystawy, inspirowana stronami książki, bez wątpienia zachęci do zainteresowania literaturą kolejne rzesze młodych czytelników.

Zapraszamy do wejścia w świat ilustracji i poznania niezwykłych miniaturowych bohaterów literatury dziecięcej, stworzonych przez wyjątkowych artystów.

Źródło:
Warsztaty Kultury w Lublinie

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: