BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

23 wrzesień 2020

Powitanie jesieni

W dniu 22.09.2020 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej przywitali jesień „chłopskim garem” i pieczonymi ziemniakami. 

„Już jesień, już liście spadają z jaworów,
Nastaje czas chłodnych i długich wieczorów,
Już ptak odlatuje ku ciepłej krainie.
Co było – nie wróci, co będzie – przeminie.” 
 

Pogoda nam sprzyjała, było ciepło. Na początku wszyscy z wielkim podekscytowaniem udali się do altanki i spędzili wspólnie czas przy dobrym „chłopskim garze”. Po posiłku rozpoczęły się gry i zabawy z piłką, uczestnicy świetnie bawili się rzucając i kopiąc piłkę. Wielką radość sprawiało im bieganie za piłką oraz wzajemne pościgi. Niektórzy zajmowali się pracami manualnymi tj. plecenie sznura itp. Aktywność była duża, a uśmiechy z twarzy nie znikały. Uczestnicy chętnie ze sobą dyskutowali i przebywali. W tym czasie piekły się ziemniaki, które każdy sobie przygotował. 

Następnie, gdy ziemniaki zostały już upieczone z pomocą instruktorów zebrano je z ogniska na tacach, które uczestnicy przynieśli na stoły do altanki. Rozpoczęto konsumowanie pysznych ziemniaków. Towarzyszyły temu miłe rozmowy, uczestnicy wzajemnie sobie pomagali. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i wesołej atmosferze. 

Po posiłku wszyscy chętnie odpoczywali i spędzili dalszy ciąg dnia na przyjemnych rozmowach, wymianie poglądów na temat dzisiejszego, pełnego pozytywnych emocji dnia pieczonego ziemniaka. 

Relacje uczestników: 

„Podobało mi się ognisko, posiłek, jestem zadowolona i wesoła.” – Anna Szalast 

„Podobało mi się granie w piłkę, posiłek, ziemniaki.” – Małgorzata Plewik 

„Podobało mi się ognisko, dobry obiad, pieczone ziemniaki, granie w piłkę, jestem zadowolona.” – Małgorzata Wnętrzak 

„Podobało mi się ognisko, obiad, czuję się dobrze, a pieczone ziemniaki były pyszne.” – Magdalena Kanadys 

„Podobało mi się, dobry obiad, przyjemnie spędzony czas na dworze.” – Katarzyna Kozdra 

Martyna Bernecka

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: