BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 czerwiec 2020

Projekt „MŁODZI KOMPETENTNI”

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Akademii Kompetencji Terapeutycznych, która jest świetną szansą na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Ofertę kierujemy specjalnie do tych osób, które nie boją się wyzwań i pragną poszerzać własne horyzonty pod okiem ekspertów.

Czym jest projekt „MŁODZI KOMPETENTNI”?

Owy projekt to ogrom wiedzy, inspiracji i wartości. Będzie składał się z kilku etapów:

Na początku odbędą Państwo kilka spotkań z doradcą zawodowym w kierunku ustalenia wspólnych działań. Doradca zawodowy pomoże Państwu dojrzeć walory i mocne strony osobowości, które warto będzie wykorzystać w karierze zawodowej. Wspólnie ustalicie plan działania, dzięki któremu z łatwością podejmą Państwo aktywność i otworzą się na różne perspektywy rozwoju.

Kolejne spotkania to rozmowy z psychologiem, który pomoże Państwu rozprawić się z wszelkimi rozterkami. Wsparcie takiego specjalisty w toku projektu jest niezbędne. Dbamy o komfort uczestników projektu i pragniemy, by każdy czuł się zaopiekowany. Z drugiej strony będą mieli Państwo możliwość korzystania ze spotkań z mentorem będącym szczególnym wsparciem podczas projektu. Dzięki dialogom motywującym i trosce ekspertów utorują sobie Państwo drogę ku lepszej karierze.

Mnóstwo wiedzy, edukacji i kontaktu z ekspertami! Po odbyciu wszystkich wyżej wymienionych spotkań rozpocznie się szkolenie trwające 140 godzin. Szkolenie odbędzie się w modułach, a w każdym z nich znajdą Państwo coś dla siebie. Przykładowe tematy spotkań ze specjalistami to:

– doradzanie innym

– posługiwanie się mową ciała

– wypracowywanie kompromisu,

– motywowanie innych,

– stosowanie techniki zadawania pytań,

– wchodzenie w interakcje z innymi osobami.

Wszystkie zajęcia oraz szkolenia będą odbywały się zgodnie z aktualnymi na dany etap projektu rekomendacjami Urzędów i Ministerstwa.

Końcowym etapem Akademii Kompetencji Terapeutycznych jest odbycie wolontariatu, który będzie trwał 160 godzin. Pod okiem ekspertów związanych z dziedziną psychologii wykształcą Państwo wszelkie sprawności. Po odbyciu wolontariatu uzyskują Państwo certyfikat o odbytym szkoleniu. Ponadto zalicza się go do godzin praktyk studenckich.

Proszę pamiętać, że zajęcia, a także wolontariat są dostosowane do Państwa czasu. Stawiamy na elastyczność!

młodzi kompetentni plakat

Jaki jest cel projektu „MŁODZI KOMPETENTNI”?

Ten koncept powstał z myślą o osobach młodych, dla których ważne jest zdobycie nowych kompetencji zawodowych. Naszym głównym celem jest aktywizacja i wsparcie ludzi, którzy są gotowi na podbój rynku pracy!

Co zyskają Państwo dzięki projektowi „MŁODZI KOMPETENTNI?

Akademia Kompetencji Terapeutycznych przede wszystkim umożliwi Państwu zdobycie informacji z pierwszej ręki – szkolenia będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów!Zyskują Państwo idealną sposobność do czerpania informacji od osób kompetentnych w sympatycznej atmosferze. Poza tym zyskają Państwo:

– wsparcie psychologa, doradcy zawodowego i mentora,

– kompetencje warte wykorzystania na rynku pracy,

– wiedzę niezbędną w efektywnym kontakcie z drugim człowiekiem!

Kogo poszukujemy do projektu „MŁODZI KOMPETENTNI?”

To projekt stawiający na rozwój i innowacyjność. Dzielimy się wiedzą z osobami chcącymi być o krok dalej!

Warunki konieczne do przystąpienia do projektu:

– wiek od 17 do 29 lat,

– orzeczenie o niepełnosprawności.

Ponadto, bycie uczniem ostatnich lat danego etapu edukacji jest dodatkowo punktowane, co zapewnia większą szansę na zakwalifikowanie się do projektu.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WYSŁANIA SWOJEGO ZGŁOSZENIA, REKRUTACJA TRWA TYLKO DO 8.06.2020!

1 Formularz zgłoszeniowy_MK

Oświadczenie RODO

Wypełnione dokumenty zgłoszeniowe należy wysłać na adres: karolina.skorynkiewicz@gmail.com

 

Karolina Skorynkiewicz

tel. 667 993 778

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: