BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 luty 2018

Przebudowa spichlerza w Podzamczu na potrzeby ŚDS w Łęcznej

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej będzie miał nową siedzibę. Na projekt pn. „Przebudowa budynku spichlerza w Podzamczu na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy” otrzymał dotację w wysokości ponad 2,5 mln złotych.

Co to oznacza dla nas?

Budynek starego spichlerza w Podzamczu
Nieużytkowany obecnie budynek starego spichlerza posłuży do sprawowania dziennej opieki nad 60 uczestnikami ŚDS.

Zakres przewidzianych prac jest bardzo szeroki i ma przystosować budynek do pełnienia nowych funkcji. Istniejąca obok spichlerza dobudówka zostanie rozebrana i wybudowana na nowo. W odnowionym obiekcie znajdą się sale zajęciowe, pracownie, zaplecze socjalne i szatniowe, kuchnia i jadalnia. Dla bezpieczeństwa uczestników zajęć w budynku umieszczono pokój psychologa i pielęgniarki. W nowym budynku będą do dyspozycji ŚDS 4 mieszkania treningowe i 2 pokoje interwencyjne. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji taras do odpoczynku. Cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością – będzie wyposażony min. w windę. Projekt zapewni niezbędne wyposażenie potrzebne do rehabilitacji i prowadzenia zajęć dla uczestników. Wokół budynku powstaną chodniki i miejsca parkingowe.

Projekt nowego ŚDS w Podzamczu
Całkowita wartość projektu pn. „Przebudowa budynku spichlerza w Podzamczu na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy” wynosi 4.687.719,73 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2.538.032,39 zł.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej
21-010  Łęczna 
ul Akacjowa 11
81 462 72 74

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: