BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 wrzesień 2020

Przygoda w Muzeum Wsi Lubelskiej

W dniu 18.09.2020 roku druga grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej wybrała się na wycieczkę do Lublina do Muzeum Wsi Lubelskiej. 

Blisko dwu godzinna wędrówka była bardzo wyczerpująca. W grupie było kilka osób z problemami w poruszaniu się, a ścieżki były wymagające, ale to nie przeszkodziło w pokonaniu trudności i dojściu do celu. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom, a przede wszystkim umożliwiła zwiedzanie. Pani przewodnik bardzo dokładnie przybliżyła wszystkim zainteresowanym historię muzeum i znajdujących się tam zabytków m.in. chatki i ich ówczesne wyposażenie, sklepiki, dworek, zagrody i wiele innych historii rodzin związanych z tymi budynkami. 

Dużą atrakcją dla zwiedzających były zwierzęta, które można było spotkać na łąkach jak np. kozy, krowy, kury i wiele innych. Każdy zadawał pytania, co było oznaką zainteresowania. Dziękujemy za miło spędzony czas na łonie natury. 

Po krótkiej przerwie na regeneracje sił udaliśmy się w dalszą drogę 

W drodze powrotnej grupa zwiedziła dziedziniec zamku. Była również okazja do zdjęć pamiątkowych. Nie zabrakło również posiłku w pizzerii. Do wyboru 8 rodzajów pizzy, dla każdego starczyło. Chętni uczestnicy mogli również kupić sobie napoje. Była to okazja do sprawdzenia ich samodzielności i możliwości kupowania w takim miejscu. Z pełnymi brzuchami i z uśmiechem na ustach grupa wróciła do domu. 

P.Maj
B.Sawicka

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: