BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Konkurs na relację powrót do relacji konkursowych
12 październik 2011

Relacja Łukasza Tadeusza Liska z Festiwalu Piosenki, Teatru, Tańca i Plastyki w Łęcznej

XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki, Teatru, Tańca i Plastyki  organizowało  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Koło w Łęcznej.

Festiwal rozpocząłem śpiewając piosenki – Niebo błękitne dokoła zboża przekwitły bo czas, a tutaj w Łęcznej ktoś woła witamy, witamy was. Dziś Łęczyńska Ziemia wita do zabawy prosi was a hasło festiwalu wszystko mówi już za nas…. , była to wiązanka  piosenek którymi rozpoczynałem wszystkie festiwale.

Festiwal bardzo mi się podobał, było dużo kolegów i fajnie przedstawiali i bawiliśmy się.

A ja razem z kolegami z warsztatu i panem Jackiem (instruktor) graliśmy na bębnach, pan nas nauczył, najpierw zagrał pan Jacek potem ja i razem wszyscy to fajny kawałek.

A jeszcze byłem fotografem w  naszym przedstawieniu, wystąpili w nim Kasia, Daniel, Ela, Gosia i  Kasia a wszyscy bili nam brawa.

W festiwalu brali udział także małe dzieci ze szkoły i była ich pani dyrektor i grały na cymbałkach.

Pani Kasia i pan Paweł oni mówili kiedy kto ma wystąpić i bawili się ze wszystkimi.

Do nas na festiwal przyjechało dużo ludzi wielu już znam to koledzy i koleżanki, byli też z zagranicy, ładnie tańczyli w szkole i w kościele ( festiwal odbywał się w jednej z łęczyńskich szkół, przed rozpoczęciem mszy – odprawianej w intencji uczestników festiwalu i na zakończenie były krótkie prezentacje artystyczne zespołów) .

Po mszy przychodzili do nas ludzie i mówili, że tak ładnie się odprawiało.

W szkole jadłem razem ze wszystkimi śniadania, obiady i kolacje smakowało mi i kolegom, zjadali wszystko co dostali nic na talerzach nie zostawało.

Razem z kolegami z Węgier i Piotrem (akustyk) grałem na dyskotece i super była zabawa i mieliśmy dużo ciasta i picia.

Podobały mi się warsztaty pan Wojtek (warsztaty interaktywne) uczył wszystkich różnych tańców a potem jak był koncert na zakończenie to wszyscy zatańczyli.

Były nagrody dla zespołów i dawał je pan burmistrz, starosta, dwóch panów z Lublina i pani z Łęcznej ona do nas przychodzi a nagrody wręczał pan dyrektor szkoły (przewodniczący Rady Powiatu)

Dostałem od pana Andrzeja z Lublina (Pan Andrzej Borys reprezentujący wojewodę Lubelskiego)  śliczny album a i nagrodę od pana Prezydenta  Bronisława Komorowskiego.

W naszych warsztatach robiliśmy różne rzeczy na wystawę, była ona na sali tam gdzie wszyscy występowali i jeszcze były losy i można było wyciągnąć różne rzeczy zabawki, książki, płyty.

Chcę aby był festiwal bo mogę występować razem z innymi i tańczyć a i mówią też o tym w radiu i telewizji.

Jak wręczane były nagrody to grałem fanfary, które sam wymyśliłem je.

Łukasz Tadeusz Lisek

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: