BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Spacer historyczny “Kulturotwórcza rola kobiet” – z tłum. PJM

Nałęczowski Ośrodek Kultury, Kino Cisy Nałęczów zaprasza w sobotę 17 lipca o 16:00 na spacer historyczny “Kulturotwórcza rola kobiet” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy przez Łukasza Grzesiuka. Udział w spacerze jest bezpłatny.

START: Spacer rozpoczyna się na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, ul. Lipowa 6, Nałęczów.

Obowiązują zapisy telefoniczne: 81 501 40 69 lub za pomocą formularza: https://forms.gle/

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Otwieracz podczas spaceru jest możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnościami – zaznacz taką opcję w formularzu.

Spacer poprowadzi Maria Mironowicz-Panek – wieloletnia kustoszka Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, autorka licznych publikacji o Nałęczowie. Będzie to opowieść o Faustynie Morzyckiej, Oktawii Żeromskiej, Walentynie Nagórskiej, Helenie Truszkowskiej i wielu innych niezwykłych kobietach działających w Nałęczowie w XIX i XX w.

Do Nałęczowa można dojechać bezpośrednio z Lublina i Puław. Aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na portalu e-podroznik.pl. Początek spaceru ma miejsce w odległości 400 m od przystanku. Spacer będzie odbywał się w przestrzeni miejskiej Nałęczowa, gdzie jest wiele barier architektonicznych – nierówna powierzchnia chodników, wysokie krawężniki, strome podjazdy czy schody.

Na grafice napis NAŁĘCZOWSKIE OPOWIEŚCI. Wokół motywy ludowe i kwiatowe. Na dole belka z logotypami partnerów i sponsorów. Całość utrzymana w stonowanej ciepłej kolorystyce.

Spacer odbywa się w ramach projektu “Nałęczowskie Opowieści”. Program i więcej informacji dostępne na stronie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury: http://www.noknaleczow.pl/aktualnosci/277-naleczowskie-opowiesci

Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Źródło: Facebook Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, Kino Cisy Nałęczów

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: