BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 marzec 2021

Tu Możesz – projekt dla osób z aparatami słuchowymi oraz …

Fundacja Kultury bez Barier realizuje projekt Tu Możesz, dedykowany osobom korzystającym z aparatów słuchowych oraz implantów ślimakowych.

Celem projektu jest stworzenie bazy miejsc z dostępną pętlą indukcyjną oraz wydarzeń, podczas których można z pętli skorzystać.

Fundacja pragnie ułatwić osobom z niepełnosprawnością słuchu dostęp do pełnej oferty placówek i instytucji publicznych poprzez możliwość skorzystania z urządzenia wspierającego słyszenie. Pętla indukcyjna jest narzędziem, które eliminuje zbędne dźwięki z otoczenia, umożliwiając lepsze i wyraźniejsze rozumienie mowy.

Pętla indukcyjna funkcjonuje już od kilku lat, a mimo to, w środowisku wciąż jest to zagadnienie wymagające promowania poprzez systematyczne informowanie o możliwościach, które ze sobą niesie. Satysfakcja z użytkowania jest związana ze sprawnością sprzętu. W związku z tym, fundacja poszukuje formuły gwarantującej pełne działania istniejących pętli. Udostępnia możliwość zgłaszania awarii pętli na swojej stronie internetowej.

Fundacja serdecznie zaprasza do korzystania z proponowanego rozwiązania: www.tumozesz.pl .

W celu zwiększenia popularności wspomnianego rozwiązania, fundacja zachęca również do aktywności na fanpage na facebook’u: www.facebook.com/tumozesz oraz do dołączenia grupy Tu Możesz na FB.

Z uwagi na to iż projekt kierowany jest głównie do użytkowników aparatów słuchowych oraz implantów ślimakowych – zależy nam na tym, by same te! osoby miały wpływ na rozwój naszego projektu i pomogły go zbudować.

Dołącz i pomóż budować świat i kulturę bez barier osobom niedosłyszącym!

 

informacja przekazana przez Fundacje Kultury Bez Barier

fioletowe logo - napis Fundacja Kultury Bez Barier, po prawej stronie napisu symbol rombu poszatkowanego w paski fioletowo-białe baner Rock 'Ad' Roll muzyka bez barier - biały napis w czarnym prostokącie, na szarym tle po prawej stronie napisu czarno-biała rozwięta szpula kasenty magnetofonowej

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: