BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 czerwiec 2011

VIII Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych w Muratynie w gminie Łaszczów

W dniu 9 czerwca 2011 r. w Muratynie odbędzie się już VIII Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Muratynie.

Głównym celem Przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych z powiatu tomaszowskiego, zamojskiego, biłgorajskiego i hrubieszowskiego, integracja ze środowiskiem lokalnym oraz promocja działań stowarzyszenia. Nasze przedsięwzięcie stało się cyklicznym działaniem cieszącym się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Jest to impreza plenerowa, odbywająca się otoczeniu zieleni na terenie rekreacyjnym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie. Teren ten wyposażony jest w scenę plenerową.

W prezentacjach scenicznych wystąpi około 13 grup tanecznych i wokalnych oraz gościnnie dzieci z Gminnego Przedszkola w Łaszczowie.

Wyróżnione zespoły otrzymują dyplomy i nagrody, a pozostali wykonawcy dyplomy i słodycze. Podczas występów uczestnicy Przeglądu mogą posilić się pieczoną kiełbaską, bigosem i ciastem przygotowanym m.in. przez Koło Gospodyń Wiejskich z Muratyna. Dodatkowo Kresowe Bractwa Motocyklowego „Biały Kruk” zaprezentuje pokazy jazdy na motocyklu. Przegląd zakończy wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: