BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 listopad 2021

„Warsztaciaki”: Czuwaj!

34 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Warsztaciaki” oficjalnie powstała w 2015 roku. Harcerkami i harcerzami są Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie.

Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęliśmy w 2009 roku na I Ogólnopolskim Integracyjnym Zlocie Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Dęblinie, biorąc udział jako grupa turystyki pieszej.

Od początku 2015 roku nasza działalność została sformalizowana i powołano do życia 34 Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku „Warsztaciaki”. Braliśmy udział w zlotach i biwakach organizowanych przez Hufiec Ryki oraz w zlotach ogólnopolskich w Stoku Lackim i Mielcu. Największym wyzwaniem dla kadry i uczestników  są udziały w Rajdzie „Granica” w Szklarskiej Porębie. Przemierzamy szlaki i zdobywamy góry, a dla niektórych jest to jedyna możliwość wyjazdu poza miejsce zamieszkania.

Nasza drużyna harcerska jest drużyna bardzo rozśpiewaną, bierzemy udział w przeglądach piosenki harcerskiej i turystycznej. W 2018 r. zdobyliśmy Nagrodę imienia druha Michała Jankowskiego dla największej osobowości artystycznej IX Wiosennego Czarowania w Legionowie.

Pandemia troszkę pokrzyżowała nam plany, ale dzięki udziale w szczepieniach przeciw covid – 19  możemy śmielej brać udział w życiu harcerskim.

Wykorzystanie metody harcerskiej w pracy z Uczestnikami Warsztatów  jest poszerzeniem rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zdobywaniem nowych doświadczeń i sposobem na integrację z różnymi środowiskami. Kadrą Instruktorską  ZHP naszej są pracownicy Warsztatów w stopniu podharcmistrza – Pan Michał Pastuszak i przewodników –  Panie: Agnieszka Korona i Jolanta Pyra oraz Pan Tomasz Tarka.

 

Tekst i zdjęcia: 34 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Warsztaciaki”

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: