BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 sierpień 2021

Warsztaty „Od aktywności do samodzielności”

„Od aktywności do samodzielności” pod takich hasłem odbywają się obozy sportowo-rekreacyjne dla osób z niepełnosprawnością. Jak piszą organizatorzy – Fundacja Aktywni Bez Barier – sport jest „jedną z najskuteczniejszych i najatrakcyjniejszych form aktywności i rehabilitacji”. Celem organizowanych obozów jest zwiększanie aktywności fizycznej orz usamodzielnianie w życiu społecznym.

W ciągu 11 dni każdy z 20 uczestników obozu ma możliwość wzięcia udziału w zajęciach sportowych według indywidualnego Planu Działania  (elementy narciarstwa alpejskiego, wodnego, kolarstwo, pływanie, itp.) oraz skorzystania z indywidualnych konsultacji z psychologiem (mówcą motywacyjnym/coachem), fizjoterapeutą.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają Uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, opiekę kadry merytorycznej. W obozie może wziąć udział osoba z niepełnosprawnością bez względu na wiek i stopień niepełnosprawności.

Obozy odbywają się w ramach w ramach zadania: Treningi sportowe realizowane w sposób ciągły lub cykliczny. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Obecnie trwa rekrutacja na dwa ostatnie warsztaty

03-13.09.2021 r. – rekrutacja w toku (Giżycko, Mazury) – dostępnych 15 miejsc

10-20.12.2021 r. – rekrutacja w toku (Białka Tatrzańska/Wisła)

Warunki przystąpienia do projektu, regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie: www.aktywnibezbarier.org/rekrutacja-na-obozy-2021-22

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: