BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kultura powrót
26 luty 2021

Wybieramy znak graficzny Nieprzetartego Szlaku

Międzynarodowe Jury wybrało już najlepszą pracę, która będzie przyjęta jako oficjalny znak Cyklu Nieprzetartego Szlaku w edycji 2020/2021. Teraz czas na plebiscyt publiczności – organizatorzy dają nam wszystkim możliwość wzięcia udziału w głosowaniu.

Twórcy Nieprzetartego Szlaku zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy. Na fanpage’u “Nieprzetarty Szlak” na Facebooku zaprezentowane są finałowe grafiki wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami. Prace nawiązują do tematu Cyklu – w tegorocznej edycji są to MARZENIA. Osiemnaście czarno-białych, okrągłych grafik można obejrzeć na Facebooku Fundacji Nieprzetartego Szlaku i zagłosować pod wybranym znakiem za pomocą polubień. Plebiscyt trwa do 8 marca.

Po zakończeniu głosowania publiczności zostanie ogłoszony wybrany znak, który najbardziej oddaje to, czym są Marzenia w wyobrażeniu artystów z niepełnosprawnościami. Autor zwycięskiej pracy zostanie nagrodzony przez organizatorów podczas Wielkiego Finału Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku, które od 30 lat odbywają się w Lublinie.

– Wybrany znak figuruje na wszystkich plakatach, folderach, śpiewnikach, dyplomach…, a przede wszystkim na plakietkach Spotkań, które z dumą rokrocznie noszą wszsycy uczestniczący w SANS. – mówi Michał Stanowski, główny inicjator ruchu Nieprzetartego Szlaku.

Konkurs na Znak Graficzny rozpoczyna całoroczny Cykl Imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Cykl obejmuje również Spotkania z Piosenką, Konkursy Plastyczne i Fotograficzne oraz Przeglądy Teatralne, które odbywają się w Polsce, a od 20 lat również w Ukrainie i Białorusi. W tegorocznym Konkursie mimo utrudnień wynikających z pandemii Covid-19 zgłoszone zostały prace z Polski i z Białorusi. Autorami znaków są zarówno przedszkolaki, dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe oraz seniorzy. Konkursowe grafiki trafiły do Fundacji między innymi z Wrocławia, Gliwic, Dęblina, Łodzi, Sanoka i oczywiście z Lublina. Wszystkie zgłoszone prace graficzne zostaną zaprezentowane na wystawie. Będzie ona udostępniona szerokiej publiczności podczas kolejnych „marzycielskich” wydarzeń realizowanych przez Fundację Nieprzetartego Szlaku. Marzeniem organizatorów jest, aby spotkać się ponownie bezpośrednio, a nie tylko w rzeczywistości wirtualnej, jak to miało miejsce z minionym roku.

– Historycznie temat pojawił się w 1993 roku i od tamtej pory bawimy się co roku w innej konwencji: Miłość, Dziki Zachód, Góry, Kosmos, Podróże w czasie, Świat mitów, Teatr, Afryka, Spotkania Rycerskie, Przemiany… i wiele innych pomysłów towarzyszyło nam w kolejnych latach. – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Po Przemianach został wybrany temat Marzenia. I ta perspektywa towarzyszy uczestnikom Nieprzetartego Szlaku w tym roku. Specyfiką podejmowanych przez Fundację przedsięwzięć jest włączanie osób z niepełnosprawnościami do współorganizacji działań na każdym etapie ich realizacji i to przez cały rok – robią to razem z Nimi, a nie tylko dla Nich. Każda edycja Spotkań przynosi też coś nowego – tym razem nowością jest plebiscyt na Znak Publiczności, w którym może głosować każdy. Można to zrobić online do 8 marca.

 

Fanpage na Facebook’u:
www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku

 

Poniżej zamieszczamy grafiki, na które można głosować na Facebooku Fundacji Nieprzetartego Szlaku – głosowanie do 8 marca!

rysunek - dziewczynka i chłopiec stoją obok siebie i są oboje uśmiechnięci rysunek - twarz kobiety z kolczykami i zamkniętymi oczami z fryzura afro z kwiatków wypełniająca całe dostepne okrągłe pole grafiki rysunek - postaci dziecka na pagórku tzrymającego latawiec rysunek - przypominający tęczówke i źrenice oka rysunek - widoku za oknem przysłonięty w lewym "rogu" zasłonką, za oknem góry nad nimi słońce i gwiazdy a obok tęcza rysunek - łódka z żaglem na falistym morzu rysunek - ludzika, który ma wiele myśli w dymkach wokół swojej głowy rysunek - ludzik-patyczak na szczycie środkowej najwyższej góry z trzech, a u ich podnóża wiele ludzików rysunek - dwa motyle lecące wśród kwiatów rysunek - postaci siedżacej na rogalowym księżycu i próbującej złapać jedną z w wielu wielkich gwiazd rysunek - domku ze ścieżką prowadzącą do drzwi. Domek na też dwoje okien, komin z wydobywającym się dyme, a od lewej i prawej strony domku odchodzi płot. Za płotem po obu stronach domku drzewa. NAd domkiem słoneczna pogoda z chmurami rysunek - białych chmur na czarnym niebie rysunek - snu lub marzenia w głowie postaci. Postać śni lub marzy o jeźdźcu na koniu. rysunek - kwiatu z pięcioma kropkowanymi płatkami rysunek - różdżki zakończonej gwiazdą rysunek - lecącego morskiego ptaka - mewy na bezkresem wody wśród chmur rysunek - schodów prowadzących z ziemi wśród chmur do nieba rysunek - balonu z koszem lecącego wśród chmur

 

Fundacja Nieprzetartego Szlaku jest organizacją pożytku publicznego. Systematycznie wspiera rozwój artystyczny osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów oraz zaangażowanych wolontariuszy. Można wzmocnić ich działania przekazując im 1% podatku wpisując w rozliczeniu rocznym: Fundacja Nieprzetartego Szlaku, KRS 0000277202.

Strona www:
www.nieprzetartyszlak.eu

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: