BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

23 czerwiec 2011

Wyjazd marzeń

Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület po raz kolejny zaprosiło do udziału w warsztatach artystycznych i międzynarodowym festiwalu podopiecznych z placówki PSOUU Koło w Łęcznej.

Jedenastu uczestników WTZ w Janowicy w dniu 19 czerwca wyjechało do węgierskiego miasta Pecs, by wspólnie z młodzieżą węgierską, niemiecką, bułgarską, francuską, włoską, słowacką pracować nad spektaklem teatralno-muzycznym.

Podczas międzynarodowego festiwalu w dniu 25 czerwca nasz zespół „Figiel” zaprezentuje spektakl „Psychomachia”, a solista Łukasz Lisek podczas dwukrotnego występu 23, 25 czerwca wykona piosenki w języku polskim i angielskim do własnych aranżacji.

Ten wyjazd jest niezwykły – cała trasa bogata w miejsca, których nie można ominąć. Grupa ma zaplanowane zwiedzanie interesujących miejsc na całej trasie.

Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu poprzez częściowe opłacenie kosztów transportu.

Pecs położony jest w pobliżu granicy z Chorwacją, ma górniczą przeszłości – miasto w południowych Węgrzech, piąte co do wielkości (156 567 mieszkańców, powierzchnia 162,61 km² w 2005). Leży na południowych zboczach gór Mecsek w Kraju Zadunajskim. W 2000 r. Early Christian Necropolis Peczu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedna z Europejskich Stolic Kultury w 2010 roku. Pecs – miasto łączące w sobie dwie odmienne kultury: rzymską i turecką.

Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: