BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

27 Wrzesień 2016

Wystawa prac Agnieszki Wójtowicz

Na terenie Domu Kultury LSM przy ul. K. Wallenroda 4a w Lublinie prezentowane są grafiki Agnieszki Wójtowicz, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków, Instruktora Fundacji Teatroterapia Lubelska i zarazem recenzenta prac malarskich osób niepełnosprawnych.

Dwadzieścia cztery czarno-białe prace przedstawiają cykl pejzaży jesiennych, tworzących klimat nostalgii i zadumy. Z otaczającego nas świata natury wydobywają to wszystko, co stanowi o urodzie lasów i pól, przedstawiających charakterystyczne dla naszej Ojczyzny  cechy krajobrazu.

Zarysowane delikatną kreską, ale wyraziste obrazy nawiązują w swojej wymowie do symboliki patriotycznej, dla której istotnym punktem odniesienia jest zakorzenienie w tradycji narodowej i historii zmagań o Wolność i Niezawisłość Ojczyzny. Grafiki Agnieszki Wójtowicz posłużyły autorowi tomiku wierszy pt. „Śladem ojców” Zygmuntowi Markowi Miszczakowi jako ilustracje do książki, zaś ich obecność w Domu Kultury LSM wiąże się z dokonaną dnia 26 września promocją zbioru wierszy tego autora. Zainteresowanych twórczością artystyczną Agnieszki Wójtowicz serdecznie zapraszam w tych dniach do Domu Kultury LSM w Lublinie.

 

Zygmunt Marek Miszczak

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: