BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zapisy do charytatywnego biegu Poland Business Run startują jutro! Beneficjenci sztafety nadal poszukiwani

Już od jutra (11 maja) od godz. 12:00 można zapisywać drużyny do udziału w biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run. Wszystko po to, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Lista beneficjentów biegu powoli rośnie. Do Fundacji nadal mogą zgłaszać się osoby z województwa lubelskiego, które potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji.

Tegoroczny bieg odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. W sztafecie wezmą udział pięcioosobowe drużyny. Każdy z zawodników ma do przebiegnięcia dystans czterech kilometrów. Zawodnicy mogą pokonać trasę indywidualnie lub razem w grupie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu – w parku, lesie, po mieście, na bieżni. Bieg odbędzie się 5 września. W tym dniu prowadzony będzie streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. Dochód z opłat rejestrowych, jakie wpłacają drużyny pomoże sfinansować pomoc dla niepełnosprawnych osób.

Jak się zapisać?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa od 11 do 31 maja. Aby wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

Organizatorzy wraz z beneficjentami liczą na ciepłe przyjęcie i rekordowe zapisy, które będą doskonałym prezentem na 10. urodziny inicjatywy.

– Jesteśmy pewni, że kolejny bieg przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i pomoże w integracji, która w czasie pandemii stała się dużo trudniejsza. Czekamy na Państwa zapisy! – Motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Beneficjent z woj. lubelskiego nadal poszukiwany

Lista beneficjentów Poland Business Run 2021 powoli rośnie. Osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi z naszego województwa nadal mogą zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, która dofinansuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację, konsultacje medyczne lub pomoc psychologiczną. Samo zgłoszenie do udziału w projekcie jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. Aby zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji.
 
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polandbusinessrun.pl (zakładka Jak zostać beneficjentem? bezpośredni link tutaj: www.polandbusinessrun.pl/pl/about/jak-zostac-beneficjentem).
Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11:00-15:00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.

Beneficjent Poland Business Run 2019 z Lublina

W 2019 roku mieszkańcy województwa lubelskiego pobiegli z pomocą dla Oskara Wojciechowskiego, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nóżki do wysokości kolana. W związku z tym, że Oskar stale rośnie, wymiana protezy była nieunikniona. Rehabilitacja oraz proteza umożliwiły mu samodzielne poruszanie się, zabawę z rówieśnikami i jazdę na rowerze.

Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Dotychczas sztafeta odbywała się w dziewięciu miastach Polski, w Lublinie wystartowała 5 lat temu. W zeszłym roku bieg po raz pierwszy miał charakter wirtualny. Mimo tego biegacze dopisali, dzięki czemu udało się pomóc 71 beneficjentom. To imponujący wynik w tak trudnych warunkach – na tyle, że Poland Business Run 2020 był największym online’owym wydarzeniem sportowym zeszłego roku w Polsce. W całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł już 599 osób z niepełnosprawnościami.

Rejestracja Krok po Kroku Pobiegniesz-Pomożesz 1. ZAREJESTRUJ SIĘ LUB ZALOGUJ. Wejdź na www.polandbusinessrun.pl i zarejestruj się (jeśli biegniesz po raz pierwszy) lub zaloguj do swojego konta. 2. DODAJ SWOJĄ DRUŻYNĘ. W dniach rejestracji (11-31.05.2021) dodaj swoją drużynę (na początek podaj dane przynajmniej 1 członka sztafety, na uzupełnienie pozostałych uczestnikó masz 2 tygodnie). 3. OPŁAĆ SWÓJ UDZIAŁ. Podaj dane do faktury i opłać udział w biegu (oplata startowa wynosi 375 zł netto/405 brutto za 1 drużynę). Faktura zostanie wygenerowana automatycznie.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Kołyga
Biuro Prasowe Poland Business Run/Lublin
email: k.kolyga@polandbusinessrun.pl
tel. 508 430 297

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: