BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

15 listopad 2011

Złoci lubelscy goalball’iści

Lubelscy zawodnicy uprawiający goalball w Integracyjnym Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” zostali tegorocznymi Mistrzami Polski. Marek Mościcki był najlepszym lubelskim strzelcem, a w ogólnej klasyfikacji zajął bardzo dobre II miejsce.


II Finałowy Turniej Mistrzostw Polski w Goalball, odbył się w dniach 28-30.10.2011 roku  na hali Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej 72  uczestniczyły wszystkie wcześniej zgłoszone drużyny tj. w kategorii kobiet 3 drużyny, w kategorii mężczyzn 8 drużyn, które po I Turnieju w Lublinie zostały podzielone na dwie grupy: „A” 6 drużyn oraz „B” 2 drużyny.
Grano systemem „każdy z każdym”, natomiast w grupie „B” grano systemem  „mecz i rewanż”. Na odprawie technicznej wybrano komisję odwoławczą, sędziego głównego zawodów, dokonano również losowania kolejności gier i ustalono obsadę sędziowską na poszczególne mecze.  W sumie rozegrano 20 meczy we wszystkich grupach, a czas gry zgodnie z przepisami międzynarodowymi wynosił  2×12 minut . Sprawdzono również ważność badań medycznych wszystkich zawodników. Uroczyste otwarcie zainicjował Prorektor AWF Katowice prof. dr hab. Jan Ślężyński oraz Prezes Limatherm Components Andrzej Kostka.

Więcej na ten temat znajdziesz – Sprawozdanie  merytoryczne MP 2011.

Organizator
WSSiRN „START” Katowice

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: